Alvászavar a menopauza idején: Miért alakul ki és miért káros?

 

 
Kedves Olvasóm, 
 
Te is beléptél abba a korba, amikor a szervezeted ismét nagy változás előtt áll?
A menopauza, azaz a nők életében bekövetkező természetes hormonális változások időszaka, sok fizikai és érzelmi tünettel jár együtt. Az egyik leggyakoribb és zavaró probléma, amivel a menopauzában lévő nők szembesülnek, az alvászavar. A megváltozott hormonszintek és a test által átélt változások kombinációja sok nőnél okozhat alvásproblémákat. De miért alakul ki az alvászavar a menopauza idején, és miért káros ez az egészségre?
 
Ebben a cikkben megvizsgáljuk ezt a kérdést.
Orvosként és életmódtanácsadóként az a célom, hogy tudást és megértés adjak az embereknek 
szervezetük működéséről. Biztosan állítom, hogy a megelőzés egyszerűbb, olcsóbb és kellemesebb, mint az utólagos kezelés! 
- Dr. Suba Réka, belgyógyász rezidens, életmód és táplálkozási szakértő, írő, boldog feleség és családanya
 
Az alvászavarok jelentős része a menopauzában a hormonális változásokra vezethető vissza. Az ösztrogén és a progeszteron szintje drasztikusan csökken, és ez a változás hatással lehet az alvásciklusra és az alvásminőségre. Az ösztrogén fontos szerepet játszik az alvási hormonok, például a melatonin termelésében, amely felelős az alvás-ébrenlét ciklus szabályozásáért. Az alacsonyabb ösztrogénszintek miatt a melatonin termelése is csökkenhet, ami zavarokat okozhat az alvásban.
 
Az alvászavarok káros hatással lehetnek a menopauzában lévő nők egészségére és jólétére. Az alvászavarok következtében csökkenhet az életminőség, a napi teljesítmény és a hangulatstabilitás. Gyakori tünetek közé tartozik a nehézség az elalvással, az éjszakai felébredések, az álmatlanság vagy a nem pihentető alvás. Ez az alváshiány fáradtsághoz, kimerültséghez, csökkent koncentrációhoz, memóriazavarokhoz, ingerlékenységhez és hangulatzavarokhoz vezethet.
 
Az alváshiány és a rossz minőségű alvás hosszú távon is számos egészségügyi kockázatot hordoz magában.
A krónikus alváshiány kapcsolatba hozható a szív- és érrendszeri betegségek, a cukorbetegség, a depresszió, az elhízás és az immunrendszer gyengülése kockázatának növekedésével.
 
A változókor tehát számos olyan tünettel jár, melyek kisebb-nagyobb mértékben hatással vannak a mindennapokra. Hogy a lehető legkönnyebben viseljük, ne betegségként, hanem az élet természetes szakaszaként fogjuk fel, törekedjünk az egészséges életmódra, és hívjuk segítségül a gyógynövényes táplálékkiegészítőket!
 
 
 

MIÉRT ÉRDEMESEBB GYÓGYNÖVÉNYEKET HASZNÁLNI GYÓGYSZEREK HELYETT?

Manapság már megszoktuk, hogy bármilyen panaszunk van, a legegyszerűbb, ha gyorsan beveszünk rá valamilyen pirulát, ami sikeresen elnyomja a tüneteket, mi pedig folytathatjuk tovább a megszokott mindennapi teendőinket.

A gond csak az, hogy a gyógyszereknek lehetnek - és számos tanulmány bizonyítja is, hogy vannak - olyan káros mellékhatásaik, amikre esetleg csak évek múlva derül fény. A változókorban lévő nők esetében például az orvosok sokáig hormonterápiát alkalmaztak, ám a kezelés a legtöbb esetben nem egyénre szabottan, hanem “sablonszerűen” történt. Emiatt egyre gyakoribbak lettek az olyan egészségkárosító szövődmények, mint például a trombózis vagy a mellrák. Szerencsére az nőgyógyászok egy része egyre is nyitottabb, így első körben a mesterséges szerek helyett természetes megoldásokat javasolnak a kétségbeesett nők számára, hatékonyan!

A természetes módszerek esetén viszont nem kell a mellékhatásoktól tartani, és szép eredményeket érhetünk el, ha megfelelően alkalmazzuk a leghatásosabb gyógynövényeket a klimax kezelésére.

Ne feledjük, hogy a változókor a nők életében mindig is jelen volt, de már elődeink is képesek voltak arra, hogy csökkentsék a panaszokat, hiszen jól tudták, hogy a természet patikája sosem hagyja cserben azt, aki hozzá fordul orvosságért.

Nézzünk pár példát, melyek a leghatásosabb gyógynövények a klimax kezelésére!

Palástfű: az egyik tipikusan “nőknek való” gyógynövény, hiszen számos pozitív hatással rendelkezik, sokan cikluszavarok vagy teherbeesési problémák esetén is fogyasztják. A menopauza időszakában alkalmazva mérsékli a fokozott izzadást, kedvezően befolyásolja a hormonháztartást, és segít a rosszullétek megelőzésében.
Pásztortáska: a növény segít szabályozni a menstruációs ciklust, változókorban pedig az ilyenkor tapasztalható, elhúzódó vérzések kezelésére is használható.
Maca: a maca gyökér a hormonháztartás kiegyensúlyozásában játszik szerepet, mérsékelheti az izzadást, a hőhullámokat, illetve az olyan lelki panaszokat, mint a depresszió vagy a szorongás.
Kínai angyalgyökér: a Távol-Keleten már nagyon régóta alkalmazzák, az egyik leghatásosabb gyógynövény a klimax kezelésére. Erőteljes hormonkiegyensúlyozó hatással rendelkezik, így nagymértékben csökkentheti a klimax tüneteit.
Jázminvirág: fiatalító gyógynövényként tartják számon, ugyanis megtisztítja a méhet, a petevezetéket, a petefészket, ezáltal a női reproduktív szervekre igen jó hatással van.
Fürtös spárga: az ajurvédikus gyógyászat egyik népszerű gyógynövénye, rengeteg jótékony hatása mellett kiegyensúlyozza a hormonok szintjét a szervezetben, megerősíti, fiatalítja, regenerálja a női szaporítószerveket.

 

MILYEN JÓ LENNE, ha az itt felsorolt gyógynövények

egy helyen megtalálhatóak lennének.

A MYROBALAN cég megoldotta: 

TERMÉSZETES ÉS HATÉKONY MEGOLDÁS A

 FEMINESS KAPSZULA GYÓGYNÖVÉNY-KOMPLEX


A gyógynövény-komplexben olyan növényi hatóanyagok találhatók, melyek természetes fitoösztrogén-tartalma jó hatásúak lehetnek a változókori tünetek esetén. A Feminess teljesen természetes, hormonmentes készítmény. Az összeállítás sajátossága miatt mellékhatásmentes.

A termék vegán, tejmentes és gluténmentes, így a speciális étrendet tartók és bizonyos allergiákkal küszködők számára is fogyasztható.

A gyógynövény-komplex további előnye, hogy nem szoksz hozzá és akár gyógyszer mellett is szedhető. Kizárólag gyógynövények finomra őrölt keverékét tartalmazzák, melyeknek köszönhetően enyhülhetnek a változókori panaszok Ezek jellemzően a változókort kísérő tünetek, melyek a női szervezet ösztrogénszintjének csökkenése következtében jelennek meg. A gyógynövény-komplex segítségével nemcsak a változókor érzelmi, mentális és fizikai hatásait veheted majd könnyebben, hanem nyugodtabb is lehetsz és könnyebben elérheted a belső harmóniát.

A gyógynövány-komplexben található gyógynövények megoldást kínálhatnak a változókor minden szakaszában, de akár a PMS-el (premenstruációs szindrómával) küzdő nők esetében is segítség lehet.

A Feminess egy 100% hormonmentes készítmény:
Nincsenek mellékhatásai
Nem károsítja a szervezetet
Nem okoz függőséget
Folyamatosan szedhető

AZ ÖSZTROGÉNHIÁNY CSÖKKENÉSÉNEK KÖVETKEZMÉNYEI

Bár a változókor teljesen természetes állapot, a tünetek és a panaszok megkeseríthetik a mindennapokat. A tartós alvászavar, az enyhe elhízás, a fokozott ingerlékenység, a koncentráció csökkenése, a befelé fordulás, a fáradtság, az érzékenyebbé válás és hangulatingadozás csupán a felszín. Az ösztrogénszint csökkenése miatt azonban nemcsak a szervezet hormonháztartása borul fel, de a hőingadozás, bőrszárazság, a hajhullás a nőiességbe vetet is megkérdőjelezheti.

Emellett pedig az ösztrogénszint csökkenése olyan egészségügyi panaszokat is okozhat, mint:

- a csontritkulás: az ösztrogén megakadályozza, hogy a csontjaink sűrűsége csökkenjen. Amennyiben hiányzik az ösztrogén hormon, évente akár 1-10%-ot is veszíthetünk csonttömegünkből, s a csontritkulás veszélye fenyeget.

- az elhízás: az ösztrogén felelős a tipikus női idomokért. Amikor az ösztrogén termelés csökken, a testalkat megváltozik, átrendeződik, akár férfiassá is válhat. A klimax után a zsír már nem csak a tipikus nőies helyeken, hanem pluszban a hason is megjelenik.

- a hajhullás: Alacsony ösztrogén szinten a haj elvékonyodik, intenzívebben hullik – kopaszodó halánték – és a fejbőr hajlamossá válik a korpásodásra.

- a ráncosodás: az anyagcsere lelassul, a bőr elvékonyodik, így nem tudja már megkötni a vizet, kiszárad és ráncossá válik.

- az érrendszeri betegségek: Az ösztrogén az egészséges érfal működéséért is felelős. Hiányának hosszú távú következménye lehet az érelmeszesedés mértékének a fokozódása is, ezért a menopauzában a nőknél megemelkedik a szívinfarktusok száma.


Így ha ezeket szeretnéd elkerülni, érdemes odafigyel az természetes hormonpótlásra, hogy a későbbiekben ne legyenek a fent említett problémáid!


HOGYAN SZEDD A FEMINESS KAPSZULÁT?

Naponta 3 kapszula szedése javasolt, egyenletes időközönként. A tünetek javulása után érdemes megpróbálkozni a mennyiség csökkentésével, kezdetben napi 2 szemre. Ha azt tapasztalod, hogy visszatérnek a tünetek, folytasd újra napi 3 kapszulák és tartós javulás után próbálkozz újra a kapszulák napi 2, illetve 1 szemre csökkentésével. A Feminess folyamatosan szedhető, nem szükséges időközönként szünetet tartani. A Feminess adaptogén hatású gyógynövényeket is tartalmaz, melyek csak a kibillent működést harmonizálják az optimálisan működő szerveket nem befolyásolva. Emiatt az ajánlott mennyiségtől való bármelyik irányba való - nem túlzott!, ésszerű határokon belül történő - eltérés nem okozhat túladagolást. Természetesen, ha tudomása van bármely összetevőről, hogy érzékeny rá, úgy kezdje óvatosan a szedését.

Mit veszítesz továbbá, ha nem kezded el használni a Feminess-t? A lehetőséget arra, hogy nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb legyél. A változókor komoly kihívásokkal járhat, de a Feminess segítségével könnyebben veheted az akadályokat és megtalálhatod a belső harmóniádat. Nem csak a fizikai tünetek enyhülnek, hanem az érzelmi és mentális hatások is könnyebben kezelhetővé válnak.
 
Fontos! Csak abban az esetben fejti ki jótékony hatását egy készítmény (így a Feminess is), ha megfelelő a bélrendszer állapota.
 

Az egészséges emésztésért:

A ZinoBiotic + rostjai serkentik a jó baktériumok termelését a vastagbélben. Az emberi bélben több, mint 100 billió baktérium található. Az egészségünkre pozitív hatással lévő baktériumok rostot használnak a káros baktériumok leküzdésére. A bélben a megfelelő baktériumtermelés támogatja immunrendszerünket, és befolyásolja hangulatunkat, energiánkat és általános egészségi állapotunkat. Az egészséges bél az egészséges szervezet alapja.

Ez az élelmi rost:

- segít szabályozni az étvágyat
- csökkenti a puffadást
- javítja a hasznos baktériumok számát
- támogatja az immunrendszert

A Kulcs a nőiséghez könyv a születéstől az időskorig követi végig egy nő életét, testének változásait, lelki fejlődését. A testi, hormonális változásokat lépésről lépésre bemutatva segít abban, hogy mindenki megértse a női test működését, a hormonok működését és az ebből fakadó nem csak testi, hanem lelki változásokat is.

A könyv olvasója nem csak megérti, hogy „Mi a nő?”, hanem képes lesz arra is, hogy a különböző életszakaszokban a szervezetét, testét egyensúlyba hozza, kezelje azokat a jellemző női problémákat, amik megnehezítik az életet.

A pácienseim, ügyfeleim többsége nő. A velük való egészséget fejlesztő és megőrző, valamint gyógyító munka során felismertem, hogy a női létükkel kapcsolatos alapvető biológiai ismeretek sokuknál hiányosak, és ez sokféle bizonytalanságot, sőt félelmet szülhet, nehézséget okozhat lányként, asszonyként vagy akár nagymamaként is.

 

Biztos vagyok benne, hogy az ebben a könyvben leírt, a női test sajátos működésének
a megismerésével jobban megérthető lesz a női lét érzelmi és lelki oldala is,
és az itt közreadott tudnivalókat felhasználva nőként mélyebben
megismerhetjük önmagunkat, és boldogabb lehet az életünk.
 
 

 

 
Az omega-3 nélkülözhetetlen az egészséghez.” – nemrég vettem részt egy Szendi Gábor által tartott előadáson, ahol statisztikákkal és kutatásokkal támasztotta ezt a tényt.
 A svéd cég többféle ízesítésben kínálja a BALANCE olaját.
Van itt citromos, narancsos, vaníliás, greffes, vízben oldódó, vegán vagy kapszulás verzió.   
Mi is addig kerestünk, amíg megtaláltuk azt, ami számunkra a legideálisabb lett.
Itt túl sok mindent felsoroltunk?
 
TELJESEN ZŰRZAVARBAN érzed magad? 
 
Nem tudod, hogyan indulj el? 
Más is volt így...
 
Nekik a személyes törődéssel, konzultációkkal
tudtunk a leginkább SEGÍTENI!
 
NEKED SEGÍTSÜNK?
 
AKKOR TÖLTSD KI EZT A VÁLTOZÓKOR TESZTET:
 
 
Mit veszítesz, ha nem teszel semmit azért, hogy enyhüljenek a változókor okozta tünetek, és nem váltasz életmódot?
 
Először is, elszalasztod az lehetőséget, hogy visszanyerd az életminőségedet. A változókor nem kell, hogy egy folyamatos küzdelem legyen.
Ha nem teszel semmit, a hőhullámok, a hangulati ingadozások és az alvásproblémák továbbra is megkeseríthetik a mindennapjaidat. Miért engeded, hogy a változókor uralkodjon feletted, amikor van egy hatékony megoldás?
 
Továbbá, ha nem váltasz életmódot, akkor nem fogsz megtapasztalni olyan pozitív változásokat, amelyeket az egészséges táplálkozás és a testmozgás hozhat. Az életmódváltás segíthet csökkenteni a tünetek súlyosságát és gyakoriságát.
 
Ne hagyd, hogy a változókor elfojtsa a tested és a lelked vitalitását!
Légy aktív, táplálkozz egészségesen és tedd meg az első lépéseket az új életmód felé!
 
Amellett, hogy fizikai hatásokat tapasztalhatsz, a változókor hatással lehet az érzelmi állapotodra és a mentális jólétedre is. Ha nem teszel semmit, akkor továbbra is kénytelen leszel megküzdeni a hangulatingadozásokkal, a szorongással és az alacsony energiaszinttel. De nem kell, hogy ez így legyen!
 
Légy az életed ura, és találd meg a módját annak, hogy pozitív változásokat hozz létre az érzelmi és mentális állapotodban!
Ne hagyd, hogy a változókor meghatározza az életedet! Fedezd fel az életminőséget javító megoldást, amely könnyebbséget és pozitív változásokat hozhat.
 
Tedd meg az első lépést az egészségesebb életmód felé, és érezd meg a változások előnyeit a testedben és a lelkedben egyaránt!
Nem engedheted meg, hogy a változókor korlátozzon téged.
 
TÖLTSD KI EZT A VÁLTOZÓKOR TESZTET:
 

 

Jelentkezz egy ingyenes
konzultációs beszélgetésre!

Leginkább azért, mert mások számára is
fontos vagy! NEKÜNK MINDENKÉPP!

Töltsd ki
Életminőség
Tesztünket

hírlevél feliratkozás
Igen Nem
Igen Nem